Masz pytania? +48 511 251 618 kontakt@szkolamatmy.pl

Challenge Eight ogólnopolski konkurs matematyczny przygotowujący do Egzaminu Ósmoklasisty z matematyki

03 – 05.04.2024

Chcę zapisać szkołę/klasę

O Konkursie

Konkurs organizowany jest w ramach projektu Challenge Eight, w którego skład wchodzą również książka „Challenge Eight – 10 arkuszy próbnych” oraz ogólnopolski kurs online prowadzony przez Krzysztofa Rusaka, właściciela Szkoły Matmy, a także nauczyciela matematyki i fizyki w jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Głównym celem konkursu jest pomoc w przygotowaniu ósmoklasistów do Egzaminu Ósmoklasisty na “ostatniej prostej” oraz pokazanie, że matematyka nie musi być nudna.

Zakres materiału obowiązujący podczas konkursu zbieżny jest z zakresem materiału CKE na Egzamin Ósmoklasisty z matematyki. Duża część zadań posiada ciekawą/humorystyczną/życiową treść.

Czas trwania konkursu wynosi 70 minut (na sam konkurs) + 10 minut na sprawy organizacyjne. Konkurs jest testem jednokrotnego wyboru. Złożony jest z 35 zadań z czterema odpowiedziami “ABCD”, z których tylko jedna jest prawidłowa. Poziom trudności zadań jest zróżnicowany.

Koszt uczestnictwa w konkursie wynosi 12 zł (+1 zł dla szkoły na koszty organizacyjne) od osoby.
10% dochodu z konkursu zostanie przekazane na cele charytatywne.

Nagrody

  • Każdy uczestnik konkursu oraz nauczyciel zgłaszający szkołę do konkursu otrzymuje w ramach nagrody za uczestnictwo w konkursie książkę “Challenge Eight – 10 arkuszy próbnych” o wartości 36,99 zł, w postaci ebooka.
  • Oprócz nagród książkowych organizator przewiduje 10 nagród rzeczowych w postaci vouchera do sieci Empik oraz dyplomu dla 10 uczestników konkursu, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów.
  • Każda szkoła, która wzięła udział w konkursie otrzyma do końca kwietnia 2024 podsumowanie wyników konkursu wraz z rankingiem uczestników oraz szczegółowymi informacjami dotyczącymi odpowiedzi na każde z pytań. Podsumowanie to będzie bardzo pomocne w przygotowaniu uczniów do oficjalnego Egzaminu Ósmoklasisty, wskaże najbardziej problematyczne zadania wśród ósmoklasistów z całej Polski.
  • Każdy nauczyciel odpowiedzialny za zgłoszenie szkoły do konkursu oraz szkoła biorąca udział w konkursie otrzyma certyfikat (podziękowanie) potwierdzający uczestnictwo w konkursie, który zostanie przesłany pocztą na adres szkoły.
  • Każda szkoła otrzyma cyfrowy certyfikat uczestnictwa w konkursie Challenge Eight, który będzie mogła w łatwy sposób udostępnić na swojej stronie internetowej lub social mediach. Na social mediach organizatora zostanie udostępniona lista szkół, które wzięły udział w konkursie.

Opinie

Nauczyciel matematyki

Był oryginalny, nietypowy. Sprawił sporo radości. Zadania były z całego materiału, który jest przewidziany na egzamin.

Nauczyciel matematyki

Łatwa organizacja ze strony szkoły, dobry kontakt z organizatorem, ciekawe zadania, interesująca formuła

Nauczyciel matematyki

Według mnie, to bardzo fajna inicjatywa. Robienie takiego konkursu przed egzaminem daje też lekcje uczniowi. Myślę, że będzie dobrze, jeśli taka inicjatywa będzie wychodziła co roku.

Nauczyciel matematyki

Ciekawy quiz, stawiający wyzwanie, dobre przygotowanie do egzaminu, ukryty humor.

Uczestnik

Można było się sprawdzić w prawie wszystkim co przerabialiśmy w klasie 7 i 8.

Uczestnik

Zadania świetnie przygotowujące do egzaminu.

Uczestnik

Zadania były przejrzyście ułożone i każdy mógł je zrozumieć.

Uczestnik

Śmieszne, a zarazem ciekawe pytania dopasowane do współczesnej mody. Bardzo zaciekawiło mnie pytanie z Bugatti Chironem i Fiatem 126p.

Uczestnik

Różnorodne zadania, można było sprawdzić co się umie, a czego jeszcze nie.

Uczestnik

Przede wszystkim to jak pytania zostały skonstruowane 😊 Nie trzeba było się domyślać o co chodzi i przy okazji trochę się uśmiechnąć.

Kontakt

ul. Sztuk Pięknych 4
01-255 Warszawa

+48 511 251 618

kontakt@szkolamatmy.pl

Masz pytanie? Napisz do nas!

Zajęcia prowadzone są dla uczniów i uczennic z całej Polski przy wykorzystaniu Microsoft Teams oraz tabletu graficznego. Dzięki nietypowym metodom prowadzenia zajęć, które w dużej mierze angażują uczniów oraz bardzo dobrej komunikacji i atmosferze forma online jest równie skuteczna jak lekcje "na żywo". Potwierdzają to opinie setek uczniów i ich rodziców.